(1 - 17 from 17
)

Alexandru Bologa, medalie de aur la Campionatul European de judo...

adevarul.ro
Sportivul Alexandru Bologa a castigat, vineri, medalia de aur la categoria 60 de kilograme, la Campionatul European pentru nevazatori de la Wolverhampton.

Alexandru Bologa, medaliat la Jocurile Paralimpice de la Rio, premiat...

ziare.com
"Vicepresedintele Consiliului Judetean Cluj, domnul Vakar Istvan, l-a premiat miercuri, 26 octombrie 2016, pe sportivul Alexandru Bologa, ca urmare a medaliei de bronz obtinute de judokanul clujean la Jocurile Paralimpice care au avut loc in acest an la Rio de Janeiro - Brazilia. Ceremonia s-a desfasurat ...

Clujeanul Alexandru Bologa cucerește medalia de aur la categoria

Judoka Alexandru Bologa a cucerit, vineri, medalia de aur la categoria 60 de kilograme, la Campionatul European pentru nevăzători de la Wolverhampton (Marea Britanie), titrează Mediafax. Sportivul român l-a învins în finală pe ibericul Banon Ibanez, când mai era doar un minut şi 13 secunde din ...

Știați? Campionul orb Alex Bologa este student la două facultăți!

click.ro
Sportivul Alexandru Bologa (20 ani) a câştigat recent medalia de aur la categoria 60 kg, la Campionatul European pentru nevăzători de la Wolverhampton. El este complet orb de la 7 ani, dar asta nu l-a împiedicat să ajungă student la două facultăți.