(1 - 25 from 28
)

Alexandru Bologa, medaliat la Jocurile Paralimpice de la Rio, premiat...

ziare.com
"Vicepresedintele Consiliului Judetean Cluj, domnul Vakar Istvan, l-a premiat miercuri, 26 octombrie 2016, pe sportivul Alexandru Bologa, ca urmare a medaliei de bronz obtinute de judokanul clujean la Jocurile Paralimpice care au avut loc in acest an la Rio de Janeiro - Brazilia. Ceremonia s-a desfasurat ...

Alexandru Bologa, judoka nevăzător care a câştigat bronzul la Rio:...

epochtimes-romania.com
Alexandru Bologa, judoka nevăzător care a câştigat bronzul la Rio: „Vreau să ajut persoanele care sunt în aceeaşi situaţie ca mine” | Epoch Times România

Clujeanul Alexandru Bologa cucerește medalia de aur la categoria

Judoka Alexandru Bologa a cucerit, vineri, medalia de aur la categoria 60 de kilograme, la Campionatul European pentru nevăzători de la Wolverhampton (Marea Britanie), titrează Mediafax. Sportivul român l-a învins în finală pe ibericul Banon Ibanez, când mai era doar un minut şi 13 secunde din ...

Alex Bologa, medalie de aur, la campionatul european de judo | DCNews

Judoka Alex Bologa a câştigat medalia de aur în finala Campionatului European de Judo Seniori pentru Nevăzători, de la Walsall.